Informacija
Veikla
Prevencinės programos

Paskaita - minint Pasaulinę psichikos dieną

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minėdamas Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, spalio 11 d., organizavo paskaitą - ,,Fizinė, psichinė, dvasinė žmogaus sveikata. Vaistažolių nauda“. Paskaitą vedė lektorius M. Lasinskas, vaistininkas, žolininkas, ,,Žolinčių akademijos“ viceprezidentas. Lektorius, paskaitos metu, suteikė informacijos apie tris žolininko taisykles be kurių į gamtą neiti. Pasakojo kaip teisingai atpažinti, rinkti džiovinti ir vartoti rudens maistinius bei vaistinius augalus. Paskaitos dalyviai sužinojo, kaip vaistažoles panaudoti sveikatinimuisi, kai ruduo tiesiog kviečia būti švariam ir sveikam, apie tikrąsias ligų priežastis, kada negali padėti vien tik vaistažolės. Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi dideliu susidomėjimu šiuo renginiu ir tikisi aktyvaus dalyvavimo kituose sveikatingumo renginiuose.
2017 m.  Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema ­– Psichikos sveikata darbo vietoje. Didelę laiko dalį žmonės praleidžia darbe. Nekonfliktiška atmosfera, pagarbūs santykiai tarp bendradarbių, darbdavių supratingumas, ypač psichikos sutrikimų turinčių darbuotojų atžvilgiu yra tie veiksniai, kurie lemia ne tik psichinę, bet ir fizinę darbuotojų sveikatą. O sveiki ir mažai streso patiriantys žmonės dirba daug našiau ir kūrybiškiau. Kita vertus, neigiama darbo aplinka gali sukelti ne tik fizinės ar psichikos sveikatos problemas, bet ir išprovokuoti žalingą psichoaktyvių medžiagų vartojimą. O tai dažniausiai lemia priklausomybių išsivystymą, prarastą produktyvumą, pravaikštas ir galiausiai darbo praradimą. Depresija, nerimas yra dažni psichikos sutrikimai, turintys įtakos mūsų gebėjimui kūrybiškai ir produktyviai dirbti. Pasaulyje daugiau nei 300 milijonų žmonių kenčia nuo depresijos. Daugiau nei 260 milijonų žmonių diagnozuoti nerimo sutrikimai. Didelė dalis žmonių kenčia nuo abiejų sutrikimų kartu. Neseniai atliktas Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimas rodo, kad depresija ir nerimo sutrikimai kasmet kainuoja 1 trilijoną JAV dolerių prarasto produktyvumo.
Tad būkime atsakingi tiek už savo, tiek ir už bendradarbių gerą savijautą darbe.
10 patarimų, kasdien stiprinančių psichinę sveikatą:
Įkvėpk! Šviežias oras būtinas kiekvienai kūno ląstelei. Jis padeda sustiprinti atsparumą ligoms, mažina nuovargį ir palengvina viso organizmo darbą.
Judėk! Sportas išjudina ir kūną, ir nuotaiką. Net ir lengvas pasivaikščiojimas mažina streso hormonų kiekį, padeda užmiršti blogas mintis, gerina miegą. 
Veik! Prisimink savo pomėgius ir skirk jiems laiko. Tai puikus būdas atsikvėpti nuo darbų, atrasti naujų kūrybinių galių ir bendraminčių.
Kalbėkis! Problemos atrodo ne tokios didelės, kai pasikalbi su kitu. Kalbantis daug lengviau rasti išeitį iš bet kokios situacijos.
Maitinkis sveikiau! Pilnavertis maistas gali padėti jaustis geriau. Be to, suteikia fizinės ir psichinės energijos, didina darbingumą ir padeda išvengti viršsvorio.
Išlik blaivus! Gera savijauta ir sveikata – ne pakeliui su alkoholiu. Alkoholis neigiamai veikia ne tik kepenis – jis žaloja kiekvieną žmogaus kūno ląstelę, skatina įvairias priklausomybes ir žlugdo asmenybę.
Prisimink draugus! Bendravimas nugali vienišumą. Tikra draugystė didina savivertę, stiprina ir plečia socialinius ryšius bei daro teigiamą įtaką visoms žmogaus gyvenimo sritims.
Pailsėk! 8-9 valandos miego daro stebuklus. Miego metu atsistato ir „persikrauna“ visos organizmo funkcijos, kokybiškas miegas gerina darbingumą ir gyvenimo kokybę.

 

 


© 2014 Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Sprendimas - UAB Norida